RSS
niedziela, 04 października 2009
Dzieki za tlumne przybycie!!!

Goraco dziekujemy wszystkim za udzial we wczorajszym wydarzeniu, mamy nadzieje, ze zostaniecie z nami przez najblizsze 8 tygodni, no i potem tez.

Niebawem dodamy wiecej zdjec z wczorajszego wieczoru, przesylajcie tez Wasze.

 

 

13:20, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 października 2009
Otwarcie dzisiaj!

 

 

20:14, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
TO JUŻ DZISIAJ!

Otwarcie "Warszawy w budowie" już dzisiaj o 18.00, w tymczasowej siedzibie Muzeum na ulicy Pańskiej 3. Około 18.30 włączamy zrekonstruowany neon na Emilce, w sklepie zagra Radek Nowicki Quartet, a u nas set dj-ski c.h. district (m-tronic). Sporo nowych produkcji na wystawie : m.in. najnowsza realizacja Tobiasa Putriha, Ahmeta Oguta, Joanny Rajkowskiej, aż trzy nowe rzeźby Michała Budnego. I oczywiście projekt specjalny na placu Defilad - instalacja z billboardów "Wielka kłotnia" Danieli Brahm. Zapraszamy!

12:21, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 października 2009
Toby Paterson i Kasia Przezwańska opowiadają o swojej pracy dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

 

 

19:35, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
Private preview dla członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum

Wczoraj odbył się pokaz wystaw "Warszawy w budowie" dla członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - próba generalna przed sobotnim oficjalnym otwarciem.

Pokazaliśmy naszym gościom prawie gotową wystawę w naszej siedzibie, a także wystawę nowoczesnych polskich mebli, rozmieszczoną pomiędzy meblami z asortymentu "Emilii".

Członkiem Towarzystwa może zostać każdy, komu bliski jest program Muzeum i idea budowy jego gmachu na pl. Defilad. Więcej na www.wspieraj.artmuseum.pl

Na zdjęciu: kuratorzy "Warszawy w budowie" Tomasz Fudala, Ana Janevski i Sebastian Cichocki opowiadają o najlepszych przykładach nowoczesnego polskiego designu.

 

16:37, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
c.h.district w sobotę w Muzeum

Już jutro!!! Otwieramy!!!

Zapalenie neonu na Emilce, koncert kwartetu Radka Nowickiego - też w Emilce, a na Pańskiej dj c.h.district.

http://www.youtube.com/watch?v=micLpuz8ibk

12:48, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 września 2009
Koncert Radka Nowickiego w Emilii

Jedną z atrakcji wernisażu będzie koncert zespołu Radek Nowicki Quartet w składzie: Radek Nowicki: ss, ts, Kuba Cichocki: p, Wojtek Pulcyn: b, Roman Ślefarski: dr

Możecie ich posłuchać na myspace:

http://www.myspace.com/radeknowicki

16:54, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 września 2009
Mistrzowie dizajnu w "Emilii"

Czesław Knothe, „Krzesło z siatki drucianej, czarne”, 1955, fot. Piotr Ligier

Próbując przywołać atmosferę Emilii sprzed 40 lat Muzeum postanowiło także przypomnieć legendy polskiego projektowania mebli, tkanin i wnętrz. Zapraszamy na wycieczkę do słynnej Spółdzielni „Ład”, która istniała przez 70 lat i w czasach katastrof oraz przemian reprezentowała to, co najlepsze w polskim wzornictwie. Odwiedzimy również Zakłady Artystyczno-Badawcze, prowadzone na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych przez Jerzego Sołtana, który wprowadził do projektowania swoją własną integracyjną metodę. Większość z pokazywanych tu wybitnych przykładów mebli nie trafiła nigdy do masowej produkcji. Po latach przywołujemy to niechciane przez ówczesne władze dziedzictwo polskiego dizajnu. To wywoływanie meblarskich „duchów przeszłości” ma jednak służyć nie tylko podtrzymaniu morale polskiego wzornictwa, ale też uzmysłowić twórcze możliwości wynikające z konfrontacji młodych projektantów ze „starymi mistrzami”.

W historycznej ekspozycji w Emilii zaprezentujemy meble projektowane m.in. przez: Marię Chomentowską, Teresę Kruszewską, Marka Koniecznego, Czesława Knothe, Olgierda Szlekysa, Mariana Sigmunda, Hannę Suszczyńską, Romana Modzelewskiego, Piotra Perepłysia, Irenę Żmudzińską, Władysława Wołkowskiego, Zenona Bączyka, Marię Wójcicką, Daniela Żuchowicza, Jerzego Sołtana i Oskara Hansena. A także tkaniny projektowane przez: Krystynę Policzkowską – Gałecką oraz Alicję Gutkowską-Wyszogrodzką.

Ekspozycja historycznych mebli została zrealizowana dzięki uprzejmości
i we współpracy z Muzeum Akademii Sztuk Pięknych i Ośrodkiem Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie.

17:37, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
Warszawa w budowie znów w TOK FM

Sebastian Cichocki i Marcel Andino Velez w Wieczorze Radia TOK FM, czyli u Cezarego Łasiczki, 28 września 2009 o godzinie 21.00. Rozmowa i na wiele tematów, ale głównie o "Warszawie w budowie".

http://bi.gazeta.pl/im/4/7089/m7089774.mp3

14:50, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
Nieodrobiona lekcja z ulicy Puławskiej

fot. Jan Smaga

 

Agnieszka Kowalska 2009-09-28, "Gazeta Wyborcza - Stołeczna"

Z jednej strony traktorzysta orze pole, obok stoi wielki biurowiec, kawałek dalej apartamentowce osiedla Laguna - na ul. Puławskiej jak w soczewce skupiają się urbanistyczne błędy i zaniechania ostatnich 20 lat.

Artystyczny projekt poświęcony ulicy Puławskiej zobaczymy w sobotę na wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w ramach festiwalu projektowania "Warszawa w budowie". Jedno z pomieszczeń przy Pańskiej 3 zamieni się w duży lightbox z fotografiami i filmem autorstwa Jana Smagi oraz tekstem architektki Magdaleny Staniszkis. Inicjatorem projektu jest Tomasz Fudala - jeden z kuratorów MSN. To realizacja stworzona specjalnie na zamówienie festiwalu. Symboliczna, bo cała impreza koncentruje się na Warszawie, na tym, jak jest - albo raczej nie jest - zaprojektowana i jak to wpływa na jakość naszego życia. Diagnozuje, poddaje pod dyskusję i próbuje zainicjować zmiany.

Tomasz Fudala mówi o podmiejskim odcinku Puławskiej, że to siedem kilometrów miasta nieodwracalnie zepsutych: - Tkwimy w korku i zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje. A to właśnie wynik braku planowania, złej ustawy, wieloletnich zaniedbań.

Magdalena Staniszkis, która mieszka i pracuje w sąsiedztwie Puławskiej, od 20 lat dokumentuje ten fragment ulicy, za torem wyścigów konnych - robi notatki, fotografuje. Zebrało się już z tego spore archiwum architektonicznych kuriozów. W 2002 r. opisała je w artykule „Lekcja z ulicy Puławskiej”, wskazując przyczynę takiego stanu rzeczy - zbyt liberalny plan zagospodarowania przestrzennego Warszawy z 1992 r., w wyniku którego „Puławska została »skazana « na rozwój”. Zaczęto budować bez żadnej logiki, bez ulic, chodników, infrastruktury. Jak pisała Staniszkis: „z pola stało się miasto”. Powstał np. szereg szpetnych budynków biurowych, które w normalnej tkance miejskiej pewnie by zniknęły, ale na tych zbyt dużych, pustych działkach wydzielonych z gruntów rolnych wyglądają kuriozalnie, jak wielkie zamczyska.

- Na wystawie cytujemy fragmenty tego artykułu Magdaleny Staniszkis sprzed siedmiu lat, pokazujemy też fotografie zrobione teraz na ul. Puławskiej przez Jana Smagę. Po to, żeby uświadomić, jak niewiele się zmieniło i że ten chaos tylko się potęguje - mówi Tomasz Fudala.

Czy da się dziś jeszcze odrobić tę kosztowną lekcję Puławskiej? Zdaniem Fudali jak najbardziej, bo czas wreszcie zacząć dyskusję nie tylko o pojedynczych budynkach, tj. Supersamie, KDT czy Dworcu Centralnym, ale o problemach urbanistycznych na większą skalę. - Skończył się czas łóżek polowych i Warszawa jest już na to gotowa - przekonuje Fudala. - Puławska jest tu tylko przykładem, równie dobrze moglibyśmy mówić np. o nowych Al. Jerozolimskich. Zresztą tak wygląda cała Polska. Ciągły brak ciągłości planowania. I o tym chcemy podczas debat towarzyszących wystawie rozmawiać.

Warszawa w budowie

To nowy warszawski festiwal, który rozpocznie się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej 3 w sobotę 3 października o godz. 17 i potrwa do 22 listopada. Organizatorzy nazywają go zwiastunem festiwalu projektowania. W programie m.in.: wystawa na Pańskiej i w sąsiednim pawilonie meblowym Emilia, instalacja na trybunie honorowej na pl. Defilad, debaty, spacery oraz "Departament propozycji", gdzie każdy będzie mógł zgłosić swoją propozycję dla Warszawy. Więcej na www.warszawawbudowie.pl

14:45, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7