RSS
wtorek, 29 września 2009
Instalacja pracy Danieli Brahm na Placu Defilad

montaz

 

 

12:50, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 września 2009
Ariel Schlesinger opowiada o swoich pracach

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym Ariel Schlesinger - jeden z artystów biorących udział w wystawie towarzyszącej projektowi "Warszawa w budowie" - opowiada o swoich pracach:
http://www.castyourart.com/en/2009/07/15/ariel-schlesinger-fine-arts-berlin-israel/
Poniżej praca Ariela: "Untitled (Masking tape)" z 2003 roku.

19:45, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
O "Warszawie w budowie" w nowym Notesie

Tym, którzy śledzą rozwój wydarzeń na Pańskiej polecamy lekturę najnowszego numeru Notesu na 6 Tygodni, którego sporą część stanowią materiały związane z "Warszawą w budowie":

Ze spisu treści:

✖ TYMCZASOWE FORMY OPORU To co miało być tymczasowe zostaje na dłużej lub na zawsze. Chaos się pogłębia, a ruiny współczesnego miasta stają się pożywką dla nowych budynków – o Wystawie przygotowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pisze jej współtwórca, Sebastian Cichocki

✖ ŁĄCZNIK KOLORYSTYCZNY O znaczeniu kolorów w sztuce i architekturze, a także o barwnych interwencjach urbanistycznych mówi Kasia Przezwańska, autorka interwencji, będącej częścią festiwalu Warszawa w Budowie

✖ NIC NIE JEST ZA DOBRE DLA ZWYKŁYCH LUDZI To coś w rodzaju brudnego sekretu, że luksusowe mieszkanka budowane teraz, są mniejsze, niż biedne mieszkania z lat 60. Rozmowa z Owenem Hatherleyem, teoretykiem architektury, krytykiem muzycznym, blogerem, autorem książki Militant Modernism

Całość do przeczytania również online:

http://bec.art.pl/upload/pdf/notes55_internet.pdf

16:20, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 września 2009

Tak wygląda zaproszenie - drukowane na bardzo cienkim papierze do recept i składane do rozmiaru pocztówki. Wygląda pięknie. A typo-mistrz Balland właśnie odwiedza Warszawę...

20:33, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 września 2009

 

Ahmet Ogut proponuje różne nowe zastosowania codziennych przedmiotów z myślą o 9. numerze pisma "Muzeum". Hasło tego numeru brzmi: Co zostało nam jeszcze do zaprojektowania?

19:50, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 września 2009
Znalezione w sieci...

Szukając w sieci czego innego, wpadliśmy na taką nostalgiczną fotkę... Warszawa bez "Złotej Teresy"... Warszawa w budowie:

http://www.dookolaswiata.pl/kraje/europa/polska/g11/Warszawa%20w%20budowie.html

10:18, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 września 2009
Ceramiczna Emilka

Oto wizualizacja ceramicznego gadżetu (o niezbadanej jeszcze funkcji) Emilia wg projektu Magdaleny Łapińskiej. Wcześniej Magda wyprodukowała m.in małe figurki Supersamu, Dworca Centralnego i kina Skarpa. Ten nowy obiekt powstał oczywiście w związku z "Warszawą w budowie", a zwłaszcza z jego designerską częścią ulokowaną w przestrzeni pawilonu meblowego Emilia. Pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży w księgarni Muzeum Pro qm w dzień otwarcia - 3 października.

17:40, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »

Do Muzeum dotarła dziś ostatnia z prac na wystawę - film "Burning Car" duńskiej grupy Superflex. To jednak nie wszystko, oczywiście zostały nam jeszcze nowe produkcje i montaż.

Tymczasem dziś wieczorem w pustych salach na Pańskiej 3 odbędzie "oswajanie" przestrzeni za sprawą akcji Les gens d’Uterpan. „Ludzie z Uterpan” to grupa taneczna stworzona przez paryskich tancerzy i choreografów Annie Vigier i Francka Aperteta, autorów cyklu tanecznych performances pod wspólnym tytułem X-Event. Ich taniec to odpowiedź na instytucjonalne i  fizyczne parametry muzuem.

 

 

11:58, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 września 2009

rys. Daniela Brahm, 2009

11:58, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 września 2009
Puławska: studium przypadku

Jan Smaga fotografuje ulicę Puławską - specjalnie na potrzeby prezentacji eseju Magdaleny Staniszkis, o miejscu trwającym wciąż w stanie dzikiej transformacji, będąc równocześnie bazarem, wsią, autostradą i wielkomiejską aleją. Staniszkis o gwałtownym rozwoju tej ulicy i o przeistaczaniu się terenów rolniczych w miasto pisała: „Popełniliśmy wiele błędów, niestety tak trwałych  jak konstrukcje nowych budowli. (…) Można te błędy potraktować jako pouczającą lekcję, jeżeli potrafimy wyciągnąć z niej wnioski ucząc się na błędach, chociaż to najbardziej bolesny sposób edukacji.” Projekt prezentowany jest w ramach "Warszawa w budowie. Wystawa" i jest przygotowywany przez Tomasza Fudalę.

14:31, warszawawbudowie
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7